Bitcoin jako pieniądz jest o transferze wartości w ciągu sekundy, nie TPS: Dyrektor Generalny Blockstream

W BRIEFIE

  • Bitcoin jest bardziej o VTPS niż TPS, mówi Samson Mow.
  • Wartość transakcji Bitcoinów na sekundę wynosi prawie 500.000 dolarów.
  • Ethereum na drodze do dostarczenia 1 bilion dolarów w transakcjach w 2020 roku.

Podczas gdy Bitcoin (BTC) ułatwia znacznie mniej transakcji na sekundę niż altcoiny, jeden z zwolenników BTC mówi, że ważnym czynnikiem jest transfer wartości dokonywany na sekundę (VTPS), a nie nominalna przepustowość transakcji (transakcje na sekundę – TPS).

Bitcoin nadal cementuje swoją pozycję nie tylko jako składnik majątku wartościowego (SoV), ale także jako środek do bezprawnego transgranicznego transferu pieniędzy. Ta ostatnia cecha sprawiła, że największy kryptonim według kapitalizacji rynkowej stał się realną alternatywą dla powolnej, odziedziczonej po nim architektury przekazów pieniężnych.

Bitcoin Moves Prawie 500K dolarów za sekundę na całym świecie

Dyrektor generalny Blockstream, Samson Mow, nie ma go z krytykami Bitcoin (BTC), którzy szybko zwracają uwagę na niższą przepustowość transakcji w kryptocur walucie.

Tweetując 2 grudnia, Mow podkreślił wyższość Bitcoin’a pod względem rzeczywistej wartości transakcji na sekundę, dodając:

Bitcoin przesuwa prawie pół miliona dolarów wartości na całym świecie bez pozwolenia co sekundę. Nigdy nie chodziło o transakcje na sekundę i kawę. Chodzi o wartość transakcji na sekundę i nowy paradygmat finansowy.

Tak więc, podczas gdy altcoiny mogą mieć większą przepustowość transakcji, Bitcoin’s przytłaczająca przyjęcie w porównaniu z resztą przestrzeni kryptońskiej oznacza więcej transakcji wartości występują w jego łańcuchu niż na innych łańcuchach blokowych.

Wartość nad prędkością

Detraktory Bitcoin’s low TPS mówią, że krypto jest złym wyborem dla mikrotransakcji o wysokiej częstotliwości. Krytycy ci wskazują na istniejące już szyny płatnicze, takie jak Visa, które zapewniają prędkość rzędu 24 000 TPS.

Jednak wysoka przepustowość i szybkość często znajdują się na ołtarzu ofiarnej decentralizacji. Altcoiny, które twierdzą, że wyższe TPS-y zwykle działają na niższej macierzy decentralizacji niż Bitcoiny z dużo mniejszą ilością walidatorów sieci.

Należy zauważyć, że charakterystyka Mow’a VTPS Bitcoin’a jest wyższa niż altcoin’ów, w tym Ethereum’ów (ETH) opiera się tylko na rzeczywistych transakcjach w walucie rodzimej. Jak wcześniej informował BeInCrypto, transakcje wartości Ethereum przewyższają obecnie Bitcoin’a dwa do jednego.

Rzeczywiście, drugi co do wielkości łańcuch blokowy pod względem kapitalizacji rynkowej jest na dobrej drodze do ułatwienia transakcji o wartości 1 biliona dolarów w 2020 roku. Ethereum duża wartość transferu opiera się na ogromnym wzroście aktywności stabilcoinów, jak również boom DeFi w 2020 roku.