Bitcoin Climbs Past $27,500, To jest to, co analitycy mówią o cenie BTC i Altcoins w okresie bliskim.

Bitcoin Obecnie handluje za 27.413 dolarów po osiągnięciu 27.521 dolarów na bazie monet.

Pierwsza i największa kryptokurna waluta, Bitcoin (BTC), wspięła się na nowy, wszechobecny haj 27.521 dolarów dziś, 27 grudnia. Głównym katalizatorem szerszego rajdu Bitcoin został zauważony wysoki popyt instytucjonalny na BTC.

Analityk przypisał krótki spadek spowodowany przez sprzedających, którzy sprzedali blisko wcześniejszego haju, aby być prawdopodobną główną przyczyną wzrostu Bitcoinów do rekordów po 27.500 dolarów. Dane dotyczące instrumentów pochodnych wskazują, że ponad 131 mln dolarów z kontraktów terminowych na Bitcoin zostało zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Co mówią analitycy na temat ceny Bitcoinów i Altcoinów w najbliższym czasie.
Tymczasem analitycy generalnie pozostają byczy na temat trendu cenowego Bitcoina. Inwestorzy stają się również ostrożni w kwestii skrócenia Bitcoin, ponieważ nie osiągnął on jeszcze szczytu. Dopóki BTC nie osiągnie pewnego szczytu, szanse na dalszy rajd w najbliższym czasie pozostają wysokie. Michael van de Poppe stwierdził:

“Im wyżej pójdziemy, tym wyższy będzie następny impuls. Jeśli 25.800 dolarów jest tym tymczasowym szczytem, następny impuls może przynieść $BTC w kierunku 40.000$+.”

Następny logiczny top dla Bitcoinów prawdopodobnie będzie, gdy instytucjonalne kupno Bitcoinów zwolni, co może być wskazane tylko przez wolumen rynku kontraktów terminowych CME Bitcoinów i szarą skalę wpływów BTC.

Wykres dzienny BTC/USD
Bitcoin obecnie handluje na poziomie 27.413 dolarów po osiągnięciu maksimum 27.521 dolarów w Coinbase.

Niektórzy analitycy uważają, że Bitcoin osiąga średnioterminowy szczyt, ponieważ rynek staje się niezwykle wykupywany. Inwestor z monikerem “Pentoshi” stwierdził niedawno:

“Wczesne oznaki ostrzegawcze dla mnie to czas trwania każdej konsolidacji coraz krótszy, a same wiece są krótsze. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu najbliższych 4-5 tygodni pojawiła się w pewnym momencie 30% korekta w kierunku 19-20k”.

Ale co się dzieje z alternatywnymi walutami kryptograficznymi, inaczej nazywanymi “Altcoins”?
Pierce Crossby z Tradingview stwierdził ostatnio, gdy zapytał o możliwość recyklingu zysków z powrotem do Altcoins, gdy BTC ochłodzi się, stwierdził, że pozostaje niepewny co do scenariusza Altcoin:

“Niestety dla ‘miłośników Altcoinów’, Bitcoin jest na mocniejszych podstawach, relatywnie mówiąc.”

Niektóre opinie analityków również zbiega się z tym, co stwierdzono powyżej, że ponieważ Bitcoin jest świadkiem wiecu prowadzonego przez inwestorów instytucjonalnych, zyski z Bitcoin nie będzie cyklu z powrotem na rynku Altcoinów tym razem około.

Z drugiej strony, niektórzy handlowcy oczekują, że Altcoins stanie się bardziej atrakcyjna jak rajdy Bitcoin. Pseudonimowy inwestor znany jako “Salsa Tekila” stwierdził, że zyski będą wracać do Altcoinów, jeśli Bitcoin nadal będzie wzrastać, biorąc pod uwagę, że Altcoins historycznie osiągał dobre wyniki w styczniu po gwałtownym wzroście BTC w grudniu argumentując, że “Altseason” może nawet nie przyjść do Q1 2021.

Znany analityk, Michael van de Poppe, podkreślił, że handlowcy są obecnie sceptycznie nastawieni do zakupu Altcoins ze względu na dynamikę rynku, do czego znacząco przyczynia się saga XRP. Pseudonimowy inwestor zauważył wcześniej, że negatywny sentyment wokół XRP może rozlać się na inne Alty w najbliższym czasie. Przedsiębiorca napisał:

“Czołgi XRP i wszystkie Altcoiny walczą z Bitcoinami. Trzymam mój worek plamkowy ETH i nie łapię noży na pęd na dzierżawionych perpach Altcoinów. Jeśli $BTC oszaleje na punkcie $30K, to Altcoins zanurkuje w dół. Poczekaj na parabolę Bitcoinów przed uderzeniem w IMO. Może to złe wieści XRP dla Altcoinów.”

W momencie, gdy Bitcoin handlował powyżej 20 tys. dolarów, następnie wkroczył w odkrycie ceny. Altcoins zazwyczaj stają się stagnacji, gdy Bitcoin wchodzi w odkryciu ceny, ponieważ BTC absorbuje wolumen z rynku Altcoin.

W najbliższym czasie, to jest bardzo ważne dla rynku Altcoin, aby zobaczyć Ethereum zyskać trakcji przeciwko Bitcoin. To prawdopodobnie rozpocznie następny sezon Altcoinów, jeśli nastąpi to w najbliższym czasie.